Przeczytaj wiersz a następnie odpowiedz na pytania

Pobierz

Podaj kilka przykładów.Przeczytaj wiersz a następnie odpowiedz na pytania wybierając poprawną odpowiedź!. Czym charakteryzuje się wiersz sylabiczny?. Do kogo skierowany jest wiersz?. Jak przeszłość wpływa na teraźniejszość?. Odpowiedz na nie i zapisz odpowiedź w zeszycie.. Łączna objętość cieczy po zmieszaniu jest mniejsza niż suma ich objętości przed zmieszaniem.Pilnie proszę o pomoc.Potrzebne na jutro.Proszę do godz. 23.. Widzieliśmy film, który się nazywa " O dwóch takich, co ukradli księżyc".. Proszę czekać.Przeczytaj podany fragment utworu, a następnie odpowiec na pytania.Prosze jak naj szybciej.Dziękuje:) podnosi się kurtyna drzwi.. Kłopot będzie z głowy.. Tylko umysł dziecka jak źrebak szybki odpowiedział od razu: - Dwie małe rybki .. Niektórzy to nawet podwójnie, bo film im się podobał, i mieli na drugi .DYSKUSJA I ODPOWIEDZI.. Kto jest podmiotem lirycznym wiersza?. Przeczytaj poniższy fragment, a następnie: a) Nazwij funkcję języka dominującą w tekście.Wejdz na stronę internetową Muzeum Narodowego w Krakowie: .. - Zdaniem ludzi najpiękniejszy jest dom za sto tysięcy złotych.. Z kuchni wezmę ci zapałki, potnę obrus na kawałki.. Tekst źródłowy "Mistrzu, przestań (…) straszyć nas wypowiadaniem wojny Litwie, ponieważ jeżeli zdecydujesz się na nią, bądź pewien, że podczas gdy ty napadniesz na Litwę, nasz król najedzie na Prusy..

Przeczytaj wiersz, a następnie odpowiedz na pytania.

goście weselni.. I gardłem tego przypłacił.. Odpowiedzi zapisz w zeszycie przedmiotowym.Rozwiązania wszystkich zadań zapisuj na kartach odpowiedzi, pamiętając o podaniu numeru zadania.. Bardzo ładny film i wszyscy byli zadowoleni.. Przeczytaj raz jeszcze wiersz Jana Andrzeja Morsztyna Do panny (poprzednie ćwiczenie), a następnie: a) Opisz koncept, na którym został oparty utwór.. b) Omów relację znaczeniową, która została w nim wykorzystana.. Do czego podmiot liryczny wzywa swoich odbiorców?. Cyprian Kamil Norwid "W Weronie" - test czytania ze zrozumieniem Nad Kapuletich i Montekich domem, Spłukane deszczem, poruszone gromem,Przeczytaj wiersz Cypriana Kamila Norwida pt. "W Weronie", a następnie odpowiedz na poniższe pytania (na wydrukowanej karcie lub w zeszycie).. Wrogów Litwinów uważamy za naszych wrogów i jeżeli ich .Przeczytaj uważnie wiersz i odpowiedz na pytania.. Napisz własnymi słowami w 3 zdaniach.. Przeczytaj je i na ich podstawie powiedz, jakimi cechami można ją określić.. Zadanie drugie jest ze słuchu i Was nie obowiazuje.Przeczytaj tekst jeszcze raz i odpowiedz na pytania (1-5).. Ułóż podobne wyjaśnienia odnoszące się wyrażeń: RANNY PTASZEK, WIELKIE SUMY, WYSOKIE PŁOTKI.. Przeczytaj tekst, z którego usunięto cztery zdania.N Słuchając tekstu po raz pierwszy, wyłapuj najbardziej oczywiste informacje.Przeczytaj wiersz " Pożałuj mnie", a następnie odpowiedz na pytania Jak się będziesz gniewać na mnie, to ołówki ci połamię, słonia ci nie narysuję i pałacu nie zbuduję!.

1.Przeczytaj tekst źródłowy, a następnie odpowiedz na pytania.

Po tej bitwie stał się koniec.. a to ten wiersz co był w książce ŻART Co to jest para wodna ?. Co jest tematem utworu?. LEOPOLD STAFF PRZEDŚPIEW Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów, Wyznawca snów i piękna i uczestnik godów, Na które swych wybrańców sprasza sztuka boska:Piątek.. Edytuj elementy.. 2 str. 42, a następnie prześlij zdjęcie na adres: [email protected].Przeczytaj zamieszczony tekst wiersza a następnie odpowiedz na pytania:,,[.].. Jakie cechy posiada świat stworzony przez Boga?. O czym jest wiersz?. - Dorośli na rysunku zrobionym w dzieciństwie przez pilota widzieli kapelusz.. Kim jest osoba mówiąca w wierszu?. Rozczarowanie Wczoraj byliśmy całą klasą w kinie.. Wtem do Polski posłan goniec, Iż król wygrał, a mistrz stracił.. Jaki dom zdaniem ludzi jest najpiękniejszy?. O jakich wydarzeniach z przeszłości, tak mocno wpływających na rzeczywistość, mówi poeta?Przeczytaj wiersz Józefa Ratajczaka, a następnie odpowiedz na pytania.. Tak ci Pan Bóg hardość traci, A pokorę hojnie płaci.. Co to znaczy "mądrzej popatrzeć"?. Przeczytaj uważnie tekst, a następnie odpowiedz na zamieszczone poniżej pytania.. z tyłu publiczność.. Pytania bez odpowiedzi wkrótce otrzymać przegląd i omówienie innych użytkowników.Przeczytaj 2 razy wiersz, a następnie odpowiedz na pytania: - kto jest podmiotem lirycznym?.

Przeczytaj wiersz Stanisława Grochowiaka "Telewizor".

W jaki sposób możesz wykorzystać własną wyobraźnię?. piękną jak "lilija".. Sprawiedliwość w bitwie może.Przeczytaj wiersz który zamieściłam poniżej, a następnie odpowiedz na pytania: 1.. Jednym ze zjawisk wskazujących na ziarnistą budowę materii jest kontrakcja objętości, czyli zmniejszenie się objętości cieczy w wyniku ich zmieszania.. - król zapytał.. Cyprian Kamil Norwid "W Weronie" - test czytania ze zrozumieniem Nad Kapuletich i Montekich domem, Spłukane deszczem, poruszone gromem,Przeczytaj wiersz Stanisława Grochowiaka "Telewizor".. O jakich filmach mówi wiersz?. "Świnka skarbonka" Kasia dostała świnkę skarbonkę, Może ją nakarmimy?. Jakie tytuły można by im było nadać?. Co dorośli widzieli na rysunku zrobionym przez pilota w dzieciństwie?. -do czego zachęca podmiot liryczny?. ………………………………………………………………………………………………… Jakiego koloru było niebo .3.. Wnet posłowie się wybrali przez kraje, których nie znali; kiedy Galię już przebyli, do Prowansji wnet trafili.Przeczytaj wiersz Jana Twardowskiego i wytłumacz na czym polega żart .. Przeczytaj z podręcznika ze strony 295 wiersz Juliana Tuwima ,, Dyzio Marzyciel ", a następnie odpowiedz na poniższe pytania, zapisując w zeszycie tylko odpowiedzi, które stworzą notatkę do wiersza.. przenosi przez próg mamę.. Z daru Boga narodzony, modły świętego Idziego przyczyną narodzin jego..

Następnie poszukaj na niej odpowiedzi na podane pytania.

Ale świnka smutna była, - Kto to rzekł?. tata przebrany za pana młodego.. - jaki nastrój panuje w wierszu?. Zaznacz właściwe odpowiedzi spośród podanych.. Zaznacz w wierszu odpowiedni fragment i go przeczytaj.1.. Odpowiedzi zapisz tutaj lub w zeszycie.. Jakie pytania zadaje postać mówiąca w wierszu?. Będę płakać coraz gorzej, aż napłaczę wielkie morze I ci wszystkie książki zmokną,2011-12-27 15:57:09 odpowiedz na pytania zamieszczone poniżej 2010-10-26 15:42:22 Przeczytaj uważnie tekst, a następnie wykonaj zamieszczone pod nim pytania .. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.. 2012-04-19 17:2…2.. Odpowiedz na to pytanie, odwołując się do własnych doświadczeń.. 1914 Telegraf rzucił hasło .Przeczytaj wiersz i odpowiedz na pytania.. Jacek Kaczmarski Zbroja Dałeś mi Panie zbroje Dawny kuł platnerz ją W wielu pogięta bojach W wielu ochrzczona krwią W wykutej dla giganta Potykam się, co krok Bo jak sumienia szantaz Uciska lewy bok Lecz choc zaginal helm i miecz Dla ciala zadna w niej ostoja To przeciez w koncu wazna rzecz Zbroja !Przeczytaj wiersz Cypriana Kamila Norwida pt. "W Weronie", a następnie odpowiedz na poniższe pytania (na wydrukowanej karcie lub w zeszycie).. Co dla Małego Księcia było najcudowniejszym widokiem na świecie?Przeczytaj uważnie fragmenty jednej z polskich kronik a następnie odpowiedz na polecenia i pytania zanotowane poniżej: Bolesław, książę wsławiony.. ( gdzie leżał i gdzie patrzył?). Uzasadnij swoje zdanie.. bardzo się ucieszyła.. Przeczytaj fragment wiersza Adama Mickiewicza, a następnie odpowiedz na pytania: I głos twój słyszę w szumie alpejskiej kaskady, I włosy mi się jeżą, kiedy się oglądam, I postać twoję widzieć lękam się i żądam.Przeczytaj uważnie wiersz ,,Daremne żale'' Adama Asnyka, a następnie odpowiedz na pytania zamieszczone pod tekstem.. bo Kasia jej nie karmiła.Przeczytaj Hymn ( Czego chcesz od nas, Panie) Jana Kochanowskiego, a następnie odpowiedz na pytania: 1.. Proszę zapoznać się z dyskusji i odpowiedzi na pytania Przeczytaj definicję wyrazu fraszka, a następnie odpowiedz na pytania Fraszka: 1. sprawa małej wagi, drobnostka, błahostka 2. krótki, najczęściej żartobliwy wiersz, oparty na anegdocie lub… poniżej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt